Stylowe etui dla iPhone 15 Pro – recenzja STM Calm Your Mind

Szukasz etui do nowego iPhone’a, ale większość z nich jest nudna i zwyczajna? Nowa seria etui firmy STM może cię nieźle zaskoczyć. Australijski producent coraz bardziej rozwija linię swoich produktów i muszę przyznać, że coraz bardziej przyciąga moją uwagę. Seria „Calm Your Mind” wkracza na scenę jako rozwiązanie, które łączy ochronę z wyjątkowym designem.

STM Relax Sand i Reveal Warm – wygląd

Do testów otrzymaliśmy dwie wersje etui do iPhone 15 Pro z serii Calm Your Mind: Relax Sand oraz Reveal Warm. Obie wyróżniają się na swój sposób. Wersja Relax Sand z tyłu posiada płynny brokat wokół płytki MagSafe, który mieni się z każdym ruchem telefonu. Reveal Warm w tym samym miejscu ma z kolei ukryty wzór, który „uaktywnia się” z pomocą ciepła rąk bądź też po nagrzaniu się samego urządzenia.

Etui z pozoru mogą wydawać się dość grube. Oceniając po zdjęciach w Internecie, przekonany byłem, że taki case o wiele zwiększy gabaryty telefonu. Jednak po założeniu go na swojego iPhone 15 Pro nie odczułem dyskomfortu. Ani związanego z nadmierną grubością, ani z nadmierną wagą produktu. Sam proces zakładania również nie należy do najcięższych. Dzięki miękkim silikonowym bokom, nie trzeba szarpać się z telefonem, aby umieścić na nim etui STM.

Wokół wyspy aparatów umieszczona została ramka, która ma za zadanie dodatkowo chronić obiektywy przed uszkodzeniem. Warto wspomnieć, że etui kompatybilne jest z MagSafe, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z akcesoriów takich jak portfel czy magnetyczny powerbank.

Wytrzymałość etui STM do iPhone 15 Pro

Jeśli chodzi o jakość wykonania, oczywiście mamy tutaj poliwęglan oraz TPU. Materiały, z których zostały wykonane etui wydają się jednak bardzo solidne, a trzymając telefon w rękach miałem poczucie, że jest on dobrze chroniony. To co również mnie zadowoliło to, że przyciski łatwo się klikają i wydają przy tym bardzo przyjemny dźwięk – moim zdaniem lepszy niż z „gołego” iPhone’a.

Po dwóch tygodniach noszenia obu etui nie zauważyłem żadnych zmian w ich materiałach i wyglądzie, a zdarzyły mi się drobne upadki telefonu. Producent w swoich case’ach zastosował technologię ClearShell Plating, która ma za zadanie zapobiegać powstawaniu rys i zadrapań. Pokrycie brokatu, w przypadku wersji Relax Sand oraz wzoru reagującego na ciepło w wersji Reveal Warm, jest błyszczące, a po tygodniu nie znalazłem na nim faktycznie żadnych rys.

Jeśli chodzi o stan iPhone’a po dwutygodniowym noszeniu etui – tutaj również nie zauważyłem żadnych dodatkowych rys ani odciśnięć od kurzu. Część którą case przylega do telefonu jest wykonana z silikonu, a nie z plastiku, więc w tym aspekcie nie powinniśmy się martwić o uszkodzenia.

Podsumowanie

Podsumowując, etui STM z serii „Calm Your Mind” są estetyczne, funkcjonalne i oferują solidną ochronę dla iPhone’a 15 Pro. Znacząco wyróżniają się wyglądem na tle innych etui w podobnej półce cenowej. Cena w przypadku obu modeli wynosi tyle samo 103,99 złotych i wydaje się całkiem atrakcyjna, biorąc pod uwagę jakość wykonania i ceny etui konkurencji.

Wygraj etui STM dla swojego iPhone 15 – konkurs

Wspólnie z firmą jablecznik.pl przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania będą 3 etui marki STM dla trzech różnych osób, które jako pierwsze odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania konkursowe. To Ty wybierasz jakie etui chcesz i na jaki model urządzenia. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygraną?

Zasady:

  1. Obserwuj profil Hot Apples Wanted na Facebook i/lub Twitter (X)
  2. Udostępnij tę recenzję na swoim profilu na Facebook’u, Twitterze (X) lub Threads i oznacz nasz profil. Twój profil powinien być publiczny, abyśmy mogli zweryfikować spełnienie warunku.
  3. Opcjonalnie: zaobserwuj stronę fundatora konkursu na Facebook’u.
  4. Odpowiedz poprawnie na trzy pytania konkursowe:
    • 1) Jakie hasło przewodnie miała konferencja na której zaprezentowany został iPhone 15? (zaliczamy zarówno angielską jak i polską wersję tego hasła)
    • 2) Jak nazywał się pierwszy komputer Apple i w którym roku miał swój debiut? 
    • 3) Z jakimi problemami zmagał się pierwszy iPhone? (wymień minimum 3)

Odpowiedzi należy przesłać na nasz adres e-mail: konkurs.haw@gmail.com dodając w temacie maila „Konkurs STM”. Dodatkowo w mailu dołącz link do swojego profilu na którym udostępnisz naszą recenzję lub screen jako dowód spełnienia warunku konkursu oraz link do wybranego przez ciebie etui, które chcesz wygrać. Lista etui do wyboru znajduje się pod tym adresem.

Konkurs trwa od momentu publikacji tego artykułu (06.01.2024r. godz: 14:00) do 12.01.2024r. do godz 23:59.

Wyniki konkursu ogłosimy na naszych social mediach (Facebook, Twitter, Instagram) oraz odezwiemy się mailowo do zwycięzców w celu ustalenia adresu wysyłki nagrody.

Aktualizacja: KONKURS ZAKOŃCZONY

Gratulujemy zwycięzcom o nickach na Twitterze (X): @wpawowski, @marinosz_, @ArekMajak


Za użyczenie etui do testów serdecznie dziękujemy sklepowi jablecznik.pl, w którym znajdziecie recenzowane etui oraz wiele innych ciekawych akcesoriów.

Link do zakupu: STM Relax Warm MagSafe / STM Reveal Warm MagSafe