Crong MagSpot Pivot Stand 3w1 – jedna ładowarka, trzy urządzenia

Ostatnio dotarł do mnie na testy bardzo ciekawy produkt – ładowarka 3 w 1 firmy Crong, czyli MagSpot Pivot Stand. Jest to pierwsze tego typu akcesorium, z którym mam styczność. Ładowarki innych producentów nigdy nie przyciągały mojego wzroku głównie ze względu na wielkość albo zbyt wygórowaną cenę. W tym przypadku jednak jest zupełnie inaczej.

Design i wielkość ładowarki Crong MagSpot 3w1

Stację ładującą Crong dostajemy w niewielkim pudełku. Do zestawu producent dołączył jedynie kabel zakończony z obu stron złączem USB-C. Zasilacz o mocy minimum 20W musimy zorganizować sobie osobno. Już po pierwszym wyciągnięciu ładowarki z pudełka, pozytywnie zaskoczyła mnie jej wielkość. Jest ona niezwykle kompaktowa i o wiele mniejsza w porównaniu do konkurencji.

Poza logiem firmy Crong na przodzie urządzenia, ładowarka nie ma żadnych innych widocznych napisów. Na moim biurku prezentuje się całkiem minimalistycznie. Do testów otrzymaliśmy wersję w kolorze białym, natomiast istnieje również czarna wersja kolorystyczna.

Crong MagSpot w większości wykonany jest z matowego plastiku. Na spodzie oraz w miejscu gdzie kładzie się iPhone znajdziemy gumę, która zapobiega ruszaniu się po płaskich powierzchniach.

Funkcjonalność

Ładowarka Crong posłuży nam do naładowania trzech urządzeń: iPhone lub telefonu z Androidem wyposażonego w etui z ringiem MagSafe, Apple Watch’a oraz wszystkich słuchawek AirPods z wyjątkiem, rzecz jasna, Max’ów. W moim przypadku ładowarka bez żadnego problemu zasila iPhone’a 15 Pro, Apple Watch’a Ultra oraz AirPods Pro 2. generacji.

iPhone na magnesie trzyma się bardzo solidnie. Zarówno z etui, jak i bez niego. Ładowarka do Apple Watch’a wysuwa się z górnej części Crong MagSpot, a zegarek możemy umieścić obok lub nad ładującym się telefonem. Miejsce na ładowanie słuchawek natomiast znalazło się z tyłu urządzenia.

Ciekawą funkcją, która dodana została w iOS 17 jest tryb Standby, czyli tryb szafki nocnej. Ładowarkę MagSpot najczęściej wykorzystywałem właśnie do uruchamiania tego trybu na moim iPhone. Magnes bez problemu pozwala na solidne, ale jednocześnie swobodne obrócenie telefonem o 90 stopni. Oprócz wyświetlania daty i godziny, tryb szafki nocnej pozwala także na kontrolowanie odtwarzanej na iPhonie muzyki.

Moc

Ładowarka zasilana jest przy pomocy portu USB-C. Tak jak wspomniałem wcześniej, w kostkę musimy się zaopatrzyć sami. Minimalna wymagana moc została określona przez producenta na 20W, jednak warto wyposażyć się w coś większego, aby dostarczyć odpowiedni zapas energii. W moim przypadku, podczas testów, korzystałem głównie z oryginalnego 20-watowego zasilacza firmy Apple.

Jeśli chodzi o prędkość ładowania poszczególnych urządzeń – iPhone może być ładowany maksymalnie z mocą 7.5W, słuchawki z mocą 5W, a moc prądu płynącego do zegarka wyniesie 3W. Smartfony z Androidem wyposażone w etui z MagSafe wyciągną z tej ładowarki maksymalnie 15W. Taka moc ładowania w przypadku biurkowych ładowarek 3 w 1 w zupełności wystarcza.

Podczas ładowania nie zaobserwowałem nadmiernego nagrzewania się urządzeń. Wygoda ładowania bezprzewodowego sprawiała, że gdy miałem ładowarkę Crong na biurku, odkładałem na nią iPhone’a za każdym razem kiedy go nie używałem. To dobry sposób na regularne podładowywanie telefonu.

Podsumowanie

Po kilku tygodniach testów ładowarki Crong MagSpot, mogę z pewnością stwierdzić, że jest to mój ulubiony produkt tej firmy. Nawet po zakończeniu testów, nadal korzystam z niej każdego dnia. Na stałe udomowiła się na moim biurku i znacząco ułatwia mi ładowanie wszystkich moich urządzeń.

Dodatkowym atutem tej ładowarki, oprócz jej kompaktowości jest stosunkowo niska cena. Crong MagSpot na stronie producenta kosztuje jedynie 189 złotych. W porównaniu do konkurencji jest to naprawdę niska cena.

  • Ładowarka bezprzewodowa 3w1 Crong MagSpot Pivot Stand w kolorze białym – kup tutaj
  • Ładowarka bezprzewodowa 3w1 Crong MagSpot Pivot Stand w kolorze czarnym – kup tutaj

Co więcej, kupując ją na stronie Crong możemy zaoszczędzić dodatkowe 15% po zapisaniu się do newslettera.


Za udostępnienie ładowarki do testów serdecznie dziękujemy firmie CrongWarto zerknąć na ich stronę, gdzie znajdziecie zarówno recenzowany przez nas produkt, jak i wiele innych akcesoriów do sprzętów Apple.