Jak wyzerować (zresetować) słuchawki Apple AirPods?

Wielu z użytkowników zastanawia się jak zresetować słuchawki Apple AirPods. To popularne urządzenie, które oferuje wysoką jakość dźwięku i wygodę użytkowania. Jednak, podobnie jak każde inne urządzenie elektroniczne, czasami mogą wystąpić problemy, które można rozwiązać poprzez wyzerowanie słuchawek. Może nastąpić również taka sytuacja, że będziemy chcieli sprzedać lub oddać nasze słuchawki AirPods innej osobie. Wtedy musimy pamiętać o ich poprawnym wyzerowaniu. To bardzo ważny krok, aby nowy właściciel mógł w pełni cieszyć się zakupionym sprzętem.

W tym poradniku dowiesz się więc, jak wyzerować (przywrócić do ustawień fabrycznych) słuchawki Apple AirPods i usunąć je z konta iCloud.

Przywrócenie słuchawek AirPods do ustawień fabrycznych

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać jest wejście w ustawienia iPhone’a/iPada lub Maca z którym sparowane są słuchawki. W zakładce Bluetooth należy kliknąć na ikonkę ⓘ przy nazwie słuchawek które chcesz wyzerować, a następnie nacisnąć przycisk znajdujący się na samym dole listy opcji – „Zapomnij to urządzenie”. Pora przejść do kolejnego kroku, czyli twardego resetu.

Jak zresetować (wykonać twardy reset) w AirPods (Pro, Max)?

W tym celu odkładamy słuchawki do etui ładującego. Po odczekaniu około 30 sekund otwieramy etui ładujące, a następnie przytrzymujemy przycisk znajdujący się z tyłu „pudełka” i trzymamy go przez 15 sekund. Dioda LED z przodu powinna najpierw pulsować na biało, a potem migać na pomarańczowo. Kiedy zobaczymy już migający kolor pomarańczowy możemy puścić przycisk.

Po chwili dioda etui powinna zacząć pulsować kolorem białym. To oznacza, że słuchawki są gotowe do ponownego sparowania z urządzeniem.

jak zresetować airpods, twardy reset, przytrzymanie przycisku

Wyzerowanie słuchawek Apple AirPods może być skutecznym rozwiązaniem, jeśli napotkasz problemy z połączeniem lub funkcjonalnością. Jeśli mimo wykonania powyższych kroków problem nadal występuje, warto skonsultować się z oficjalnym wsparciem Apple.

Jak usunąć AirPods z konta iCloud?

Nie zapomnij o usunięciu AirPods z iCloud!

W przypadku sprzedaży słuchawek AirPods 2 / 3. generacji lub modeli AirPods Pro / Pro 2 oraz AirPods Max należy pamiętać o usunięciu ich z aplikacji Znajdź. W innym wypadku nowy właściciel nie będzie mógł przypisać słuchawek do swojego konta. Jak odpiąć AirPods z konta iCloud? To bardzo proste.

Wchodzimy w aplikację Znajdź na naszym iPhonie/iPadzie lub Macu, który dotychczas sparowany był z naszymi słuchawkami. W zakładce „Urządzenia” wyszukujemy słuchawki, które chcemy przekazać innej osobie, klikamy na nie, a następnie wybieramy opcję „Usuń to urządzenie”.

Od teraz nowy użytkownik będzie mógł bez żadnych przeszkód sparować AirPods’y ze swoim urządzeniem. Zastosowanie się do powyższego poradnika krok po kroku powinno pomóc w szybkim i skutecznym wyzerowaniu słuchawek Apple AirPods.