iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zaprezentowane

iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zadebiutowały oficjalnie podczas dzisiejszej konferencji „Wonderlust”. Czym wyróżniają się nowe flagowce firmy Apple, ile będą kosztować na polskim rynku i jaka jest ich pełna specyfikacja? Tego dowiecie się w tym artykule.

iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max – nowy design

W nowych iPhone’ach serii Pro zmiany zaczynają się już od samego początku. Boki zostały wykonane z tytanu, który zapewni bardzo dobrą wytrzymałość oraz mniejszą wagę. Niewątpliwie będzie się świetnie trzymał w ręku, jednocześnie maskując odciski palców tak bardzo widoczne na stalowym wykończeniu poprzednich modeli Pro.

Kolory nowych iPhone’ów 15 Pro to: tytan naturalny, tytan błękitny, tytan biały i tytan czarny.

iphone 15 pro kolory

Z przodu nastąpiła jedna główna zmiana. W oczy od razu rzuca się mniejsza ramka wokół ekranu, natomiast rozmiar samego wyświetlacza niestety nie uległ zmianie.

Action Button, aparat peryskopowy i nowy procesor

Ciekawą zmianą z zewnątrz jest zmiana legendarnego wręcz przełącznika wyciszania na nowy „Action Button”. Przycisk będzie mógł służyć między innymi jako migawka aparatu czy przełącznik dostępności.

iphone 15 pro action button

Wewnątrz zmieniło się sporo. Firma Apple zaprezentowała nowy procesor – A17 Pro. Chip zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających oraz graczach pozwala na zdecydowanie lepszą wydajność w grach oraz nawet lepszą płynność w obsłudze samego systemu.

Nie mogło zabraknąć także nowej kamery. iPhone 15 Pro posiada w sumie aż 7 obiektywów. Główny z nich został znacznie ulepszony pod względem jasności oraz trybu nocnego. Wielkość matrycy pozostała na poziomie 48 megapikseli.

Obiektyw telephoto w iPhonie 15 Pro Max dostał największą jak dotychczas zmianę. Poprzez 4-krotne odbijanie się światła firma Apple uzyskała o wiele lepszy efekt optycznego 5-krotnego przybliżenia. Ta nowość dostępna jest jedynie w większym modelu Pro.

Port USB-C w iPhone 15 Pro – prędkości USB 3

Nowy port USB-C w iPhone 15 Pro będzie potrafił obsłużyć prędkości USB 3.0 pozwalając na przesył danych do 10GBps. Oprócz tego iPhone w wersji Pro, tak samo jak podstawowy model, będzie mógł przekazywać obraz czy dźwięk za pomocą nowego portu.

iphone 15 pro usb-c

Polskie ceny iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – ile będą kosztować?

Jest taniej! Cena za podstawowego iPhone 15 Pro w wersji 128GB to jedyne 5999 złotych. Do podstawowego iPhone’a 15 Pro Max (który występuje w wersji 256GB) przyjdzie nam zapłacić 7199zł (czyli tyle samo, ile za zeszłorocznego 14 Pro Max 128GB).

  • iPhone 15 Pro (256GB) – 6599zł
  • iPhone 15 Pro (512GB) – 7799zł
  • iPhone 15 Pro (1TB) – 8999zł
  • iPhone 15 Pro Max (512GB) – 8399zł
  • iPhone 15 Pro Max (1TB) – 9599zł

Kiedy będzie można kupić iPhone 15 Pro? – przedsprzedaż, dostępność

Nowe iPhone 15 Pro dostępne będą w przedsprzedaży od 15 września od godziny 14:00 na Apple Online Store. Ich dostępność w sklepach, czyli oficjalna sprzedaż startuje od 22 września.