Apple Watch Series 9 – co nowego, cena, dostępność

Apple Watch Series 9 oficjalnie zaprezentowany przez firmę Apple podczas Apple Event. Czym różni się od swojego poprzednika, ile będzie kosztować i kiedy będzie dostępny do kupienia? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Apple Watch Series 9 – design

Z zewnątrz nowy Apple Watch Series 9 praktycznie nie różni się od poprzedniej generacji. W tym roku niestety firma Apple nie zdecydowała się na zmianę designu na kwadratowy czy okrągły.

Specyfikacja nowego Apple Watch Series 9

Nowy zegarek wyposażono w procesor S9, który zapewni lepszą wydajność oraz czas pracy na baterii. Firma Apple zapewnia również, że dzięki 4-rdzeniowemu chipowi Neural Engine dyktowanie jest o 25% szybsze, a Siri odpowie szybciej niż poprzednia generacja. Ciekawą zmianą w wirtualnym asystencie Apple jest możliwość spytania o nasze postępy w aplikacji Fitness.

Kolejną nowością jest obecność chipu UWB, który pozwala na dokładne wyszukiwanie iPhone’a z uwzględnieniem kierunków oraz odległości. Znajdowanie będzie działać na tej samej zasadzie jak lokalizator AirTag.

Apple Watch Series 9 zyskał również ulepszony ekran osiągający maksymalną jasność na poziomie 2000 nitów oraz minimalną w postaci bardzo ciemnego 1 nitu. Firma deklaruje również lepszą widoczność ekranu pod kątem.

Nowy kolor aluminiowej koperty – róż

Nowy Apple Watch będzie dostępny w 5 kolorach. Głównym, nowym promowanym przez Apple kolorem jest róż. Oprócz niego Series 9 przyjdzie w wykończeniu północnym, księżycowej poświaty, srebrnym oraz Product RED.

różowy apple watch 9

Koniec z silikonowymi i skórzanymi paskami do Apple Watch

Apple chwaląc się swoim ograniczaniem negatywnego wpływu na środowisko zapowiedziało zmniejszenie pudełka od zegarka oraz zmianę w materiałach wykorzystywanych do jego wyprodukowania na bardziej ekologiczne. Jednak większym krokiem naprzód jest natychmiastowe usunięcie przez Apple skóry ze wszystkich nowo wytwarzanych produktów.

Nowym materiałem który ma zastąpić skórę w paskach do Apple Watch jest FineWoven. Delikatne, miękkie w dotyku tworzywo wydaje się godnym i zdecydowanie ekologiczniejszym wyborem.

Silikonowe paski sportowe również zostały odnowione z myślą o środowisku. Od teraz dostępne będą w wersji z „kawałkami” pochodzącymi z recyklingu.

apple watch series 9 paski nike

Co ciekawe Apple nie zakończyło współpracy z firmą Hermés. Paski najdroższej wersji Apple Watch Series 9 również zostały całkowicie pozbawione skóry i przeprojektowane.

paski hermes apple watch

Cena nowego Apple Watch 9 – ile będzie kosztować?

Cena za nowego Apple Watch Series 9 rozpoczyna się od 2249 złotych. W tej cenie mamy kopertę aluminiową w rozmiarze 41mm i moduł GPS bez Cellular.

  • Apple Watch 9 (41mm) GPS+Cellular – 2749zł
  • Apple Watch 9 (45mm) GPS – 2449zł
  • Apple Watch 9 (45mm) GPS + Cellular – 2949zł

Jeśli chodzi o zegarki ze stali nierdzewnej cena rozpoczyna się od 3899zł za rozmiar 41mm.

  • Apple Watch 9 Stainless Steel (45mm) – 4199zł

Wszystko zależy również od tego jaki pasek dobierzemy do zegarka – wtedy cena może się delikatnie zwiększyć. Pasek z gumy lub materiału tekstylnego to cena bez zmian. Jeśli chcemy wybrać pasek ze stali nierdzewnej musimy dopłacić 300 złotych.

Dostępność nowego Apple Watch – data premiery i przedsprzedaży

Nowego Apple Watch Series 9 możemy zamawiać już od dzisiaj (12 września). Wysyłka rozpocznie się 22 września.