Premiera iPhone 15 już jutro! – gdzie i kiedy można ją obejrzeć?

Już jutro podczas konferencji Apple Event 2023 gigant z Cupertino zaprezentuje nowe urządzenia, takie jak nowy iPhone 15, czy Apple Watch Series 9. Gdzie oglądać konferencję i kiedy się rozpocznie?

Kiedy rozpocznie się konferencja Apple Event 2023?

Jak dobrze wiemy, firma Apple jakiś czas temu zmieniła format prowadzenia konferencji. Nie są one prowadzone na żywo, a nagrywane dużo wcześniej i odtwarzane w dniu konferencji. Premiera iPhone 15 odbędzie się już jutro – 12 września od godziny 19:00.

Gdzie oglądać premierę iPhone 15?

Konferencję obejrzeć będzie można na stronie Apple oraz na YouTube. Dostępna będzie także w aplikacji TV na iPhone, iPad, Mac czy Apple TV.

Jakie nowości zobaczymy podczas Apple Event? –

iPhone 15, Apple Watch Series 9, AirPods Pro z USB-C

Najgłośniejszą premierą podczas jutrzejszej konferencji będzie oczywiście iPhone. Apple pokaże cztery nowe modele – iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Ostatni z nich może zadebiutować po raz pierwszy pod inną nazwą. Przełomową zmianą będzie pozbycie się po 10 latach portu Lightning i zastąpienie go złączem USB-C.

Zaprezentowane zostaną także nowe zegarki Apple Watch Series 9 z nowym procesorem Apple S9, produkowanym w procesie 5nm. Do wyboru będzie nowa wersja kolorystyczna – róż.

apple watch series 9 apple event
źródło: MacRumors.com

Sporo mówi się również o odświeżonej wersji AirPods Pro (2. generacji). Etui ładujące tego modelu miałoby również otrzymać port USB-C, podobnie jak nowe iPhone’y.

Nowe etui dla serii iPhone 15 – premiera podczas Apple Event

Firma Apple prawdopodobnie zamierza zrezygnować ze skórzanych i silikonowych etui w serii iPhone 15. Dlatego też jutro podczas Apple Event zadebiutować mogą nowe akcesoria z serii „FineWoven„. Materiał ten z wyglądu będzie przypominać skórę, jednak będzie od niej trwalszy i bardziej przyjazny dla środowiska.

etui iphone 15
źródło: MacRumors.com

Zapraszamy na naszego Twittera (X) i #HAWevent, na którym w czasie rzeczywistym będziemy prowadzić relację z konferencji. Zachęcamy również do przeglądania naszej strony, aby być na bieżąco z wpisami o nowościach ze świata Apple.