iPhone 15 Pro (Max) z obsługą Wi-Fi 6E i Thread

Wczoraj w naszym artykule informowaliśmy o zaprezentowaniu nowych iPhone 15 Pro i 15 Pro Max. Opisaliśmy tam główne zmiany i nowości w nowych flagowcach od Apple. Jak to zwykle bywa podczas prezentacji nowych urządzeń – nie da się omówić wszystkich funkcji. Informacje o nieomówionych spływają zwykle kilka dni po prezentacji. Nie inaczej jest tym razem.

Thread w iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max obsługują protokół sieciowy Thread. Technologia sieciowa Thread jest wymieniana jako nowa funkcja w modelach Pro. Niestety, modele iPhone 15 i iPhone 15 Plus nie posiadają jej.

Apple w swojej informacji prasowej mówi, że iPhone 15 Pro jest pierwszym smartfonem z technologią Thread, którą można używać do bezpośredniego sterowania produktami smart home obsługującymi Thread. Apple zastosowało tę technologię wcześniej – dodano ją do HomePod mini i Apple TV. Żadne inne urządzenia firmy z Cupertino do tej pory nie posiadały łączności Thread.

W komunikacie prasowym dotyczącym modeli iPhone 15 Pro, Apple wyjaśnia, że Thread otwiera „przyszłe możliwości integracji z aplikacją Home„.

Thread to system siatki (mesh) do inteligentnych domów, który poprawia łączność i responsywność połączonych produktów.

thread iphone 15 pro

WiFi 6E w iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max to pierwsze modele iPhone’ów, które obsługują łączność Wi-Fi 6E nowej generacji. Standardowe modele iPhone 15 nadal posiadają technologię Wi-Fi 6.

Dzięki obsłudze Wi-Fi 6E, iPhone 15 Pro (Max) mogą łączyć się z pasmem 6 GHz oferowanym przez routery Wi-Fi 6E. Pozwala to na szybsze prędkości, niższe opóźnienia i mniejsze zakłócenia ze strony innych urządzeń.

wi-fi 6e iphone 15 pro

Jeśli chcemy połączyć się z Wi-Fi 6E wtedy konieczny jest router z obsługą Wi-Fi 6E. Na rynku dostępne są już różne opcje. W dalszym ciągu ograniczona jest liczba urządzeń obsługujących Wi-Fi 6E. Z tego względu na razie pasmo 6 GHz ma znacznie mniejsze zagęszczenie.

Apple dodaje obsługę Wi-Fi 6E do swoich urządzeń od 2022 roku. Jest już ona dostępna w najnowszych modelach iPad’a Pro, MacBook’a Pro o przekątnej 14 i 16 cali, Mac mini, Mac Studio i Mac Pro z Apple Silicon.

Bezprzewodowe ładowanie w technologii Qi2

Nowe flagowce od Apple są nadal zgodne z technologią MagSafe, a także są gotowe na obsługę nowej technologii Qi2. Mimo tego, modele te nie obsługują jeszcze szybszego ładowania. Przez MagSafe nadal moc wynosi maksymalnie 15W, a przy zwykłej technologii Qi – 7,5W.

iphone 15 pro qi2

Lepsza jakość rozmów telefonicznych

Podczas konferencji Apple pochwaliło się, że ich nowe urządzenia z serii „15” obsługują wyższą jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Dotyczy to również FaceTime i aplikacji firm trzecich. Możemy także skorzystać z funkcji „Izolacja głosu”, która usunie hałasy z tła pozostawiając nasz głos. Dzięki temu będziemy mogli być jeszcze lepiej i wyraźniej słyszalni.

Przedsprzedaż nowych iPhone 15 Pro i 15 Pro Max startuje już w ten piątek (15 września). Dostępne będą od 22 września.