iPhone 15 jednak bez kolorowych kabli USB-C

Przed premierą nowych iPhone 15 i 15 Pro informowaliśmy o tym, że w zestawie mogą znaleźć się kolorowe, plecione kable USB-C. Niestety, plotki te nie znalazły swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. W zestawie z nowymi smartfonami od Apple znajdziemy zwykłe, białe plecione kable USB-C.

O domniemanych kolorowych kablach pisaliśmy jeszcze przed oficjalną premierą nowych iPhone 15.

Zgodnie z oczekiwaniami Apple wprowadziło port USB-C do swoich nowych smartfonów. W zestawie jednak nie znajdziemy dopasowanych kolorem do obudowy urządzenia kabli USB-C. Mimo to, kable będą plecione w zwykłym białym kolorze.

iphone 15 pleciony kabel usb-c

Przewód ten pozwala jednak wyłącznie na ładowanie mocą 60 W i przesyłanie danych przez interfejs USB 2. Oznacza to, że nie wykorzystamy pełnej mocy portu, który znajdziemy w iPhonie 15 Pro. Dla przypomnienia złącze w tym modelu obsługuje technologię USB 3 i przesył danych na poziomie 10Gbit/s.

Więc aby skorzystać z całkowitej mocy nowego portu należy wyposażyć się w kabel Thunderbolt 4 Pro. Jest on sprzedawany oddzielnie w cenie 369 złotych za wariant 1-metrowy.

iphone 15 thunderbolt cable usb-c

Nie jest jeszcze wiadome, czy Apple zdecyduje się na ograniczanie funkcjonalności nowego portu USB-C poprzez certyfikację MFi. Jest to jednak wysoce prawdopodobne. Na oficjalną informację będziemy musieli poczekać aż pierwsi klienci odbiorą nowe urządzenia i rozpoczną się testy.