nowy kabel usb-c iphone 15

iPhone 15 z zupełnie nowym kablem USB-C

Do tej pory Apple umieszczało w zestawie z iPhone najzwyklejszy kabel USB-Lightning w białym kolorze. Nie muszę pewnie wspominać, że nie cieszył i w dalszym ciągu nie cieszy się mianem wytrzymałego. Wiele użytkowników zmaga się z niszczącym się co rusz okablowaniem. We wrześniu ten stan rzeczy powinien się zmienić, a to za sprawą nowego przewodu, który być może będzie czekać w pudełku nowych iPhone’ów.

Kabel USB-C w zestawie z iPhone 15

Jak pisaliśmy w naszym artykule o przeciekach dotyczących nowych iPhone 15, Apple wprowadzi do swoich nowych urządzeń port USB-C. Nic więc dziwnego, że w zestawie nie zastaniemy już kabla Lightning. Pojawi się za to przewód zakończony końcówką USB-C z obu stron. Taki kabel mogliśmy już spotkać w iPadach, które z tego portu korzystają. Najzwyklejszy, biały, metrowy kabelek USB-C. W iPhonie jednak będzie on nieco inny…

Nowe, kolorowe i plecione kable USB-C

W sieci pojawiły się doniesienia prosto od użytkownika @MajinBuOfficial, które sugerują, że w zestawie
z iPhone 15 możemy otrzymać zupełnie nowy kabel USB-C. Stworzony jest on z plecionego materiału znanego nam już z kabli MagSafe 3 do MacBooków, czy też kabla zasilającego od iMac M1. Jeśli chodzi o kolor kabla – na przeciekach nie występuje on jedynie w zwykłym, białym kolorze. Kolorów jest kilka i prawdopodobnie każdy z nich odpowiada kolorowi nowych iPhone’ów, czyli kupując telefon w kolorze czarnym otrzymamy czarny kabel USB-C w zestawie.

Plecione okablowanie wyróżniać się będzie na tle poprzednich kabli dużą wytrzymałością. Ciężej będzie również je zabrudzić. Czy faktycznie znajdziemy je w opakowaniu nowych iPhone’ów? O tym przekonamy się już 12 września podczas Apple Event.