Pancerne etui do iPhone 15 Pro z mocnymi akcesoriami? Recenzja etui Speck z akcesoriami ClickLock

Po zakupie nowego iPhone 15 Pro planowałem nosić go bez żadnych etui. Apple wycofało się ze skórzanych akcesoriów, których byłem zwolennikiem. Przyszedł zatem czas na spróbowanie czegoś zupełnie nowego. Padło na dobrze wszystkim znaną firmę Speck.

Speck Presidio-Perfect Clear na iPhone 15 Pro

Speck Presidio Perfect-Clear i Presidio2 Pro – design

Do testów otrzymaliśmy dwa nowe modele etui Speck z serii Presidio. Przezroczyste, profesjonalnie nazwane Presidio Perfect-Clear oraz Presidio2 Pro w kolorze czarnym. Oba etui mają podobną budowę, jednak zupełnie inną strukturę. Speck Presidio w wersji przezroczystej z wyglądu podoba mi się najbardziej. Dzięki transparentnemu twardemu materiałowi mogę dalej podziwiać kolor naturalnego tytanu iPhone’a 15 Pro równocześnie dbając o to, żeby telefon nie rozbił się podczas upadku.

Speck Presidio2 Pro natomiast przypomina mi czystą klasykę. Matowa czerń bardzo dobrze komponuje się z dowolną wersją kolorystyczną iPhone 15 Pro, a w szczególności z czarnym tytanem. Mniej śliski materiał obecny na bokach i pleckach tego etui sprawia, że chwyt jest nieco pewniejszy niż w wersji Perfect-Clear, a równocześnie nie ma trudności z wyciąganiem go z kieszeni.

Speck Presidio2 Pro na iPhone 15 Pro

Solidna ochrona dla iPhone 15 Pro

Producent zapewnia, że Speck Presidio i Presidio2 Pro chroni nasze urządzenie przed upadkiem z wysokości aż 4 metrów. W praktyce czuć to przy codziennym użytkowaniu. Pogrubione, zaokrąglone rogi są bardzo wygodne w ręce, a materiały użyte do wykonania zarówno jednego jak i drugiego etui wydają się solidne. Biorąc telefon z każdym z wymienionych etui do rąk faktycznie o wiele mniej martwię się o wypuszczenie telefonu z ręki porównując do noszenia iPhone’a bez żadnej ochrony.

Speck zadbał również o ochronę przedniego ekranu. Wystające krawędzie zapobiegają powstawaniu rys na wyświetlaczu, kiedy telefon leży na płaskich powierzchniach ekranem do dołu. Nie zabrakło także ochrony tylnych obiektywów. Wyspa aparatów otoczona jest twardym materiałem, dzięki któremu telefon leżąc na stole nie dotyka do niego szkłami kamer.

Speck Presidio2 Pro dla iPhone 15 Pro

Nie tylko MagSafe! – Speck ClickLock

W etui Speck Presidio oraz Presidio 2 Pro nie mogło zabraknąć obsługi MagSafe. Case’y są w pełni kompatybilne z oryginalnymi akcesoriami od Apple, takimi jak portfel, ładowarka czy magnetyczny powerbank. To czym producent mnie zaskoczył to technologia ClickLock, która rozwiązuje problemy jakie napotkałem przy korzystaniu z oryginalnych akcesoriów Apple.

Dzięki blokadzie antypoślizgowej ClickLock kompatybilne akcesoria Speck przyczepiane na tył iPhone’a nie tylko przyczepiają się do niego magnetycznie, ale również zapinają się na dodatkowy mechanizm umieszczony z tyłu etui sygnalizując to charakterystycznym klikiem. Po założeniu takiego akcesorium zostaje ono w swojej idealnie wyśrodkowanej pozycji i nie musimy się przejmować, że ześlizgnie się w momencie wyciągania telefonu z kieszeni.

Speck ClickLock Wallet
iPhone 15 Pro w kolorze naturalnego tytanu z etui Speck Presidio Perfect-Clear i portfelem ClickLock Wallet

Do testów otrzymaliśmy dwa akcesoria z technologią ClickLock. Jest to portfel oraz podstawka. Oba akcesoria przyczepiają się w bardzo prosty sposób na tył iPhone’a, a żeby je zdjąć wystarczy je podważyć i użyć dość sporo siły. Portfel pomieści 3 karty. W odróżnieniu od MagSafe Wallet od Apple, w portfelu ClickLock Wallet karty umieszcza się od boku, a nie od góry. Z prawej strony mamy wycięcie, aby ułatwić wyciąganie kart.

Podstawka Speck ClickLock StandyGrip jest naprawdę mocna. Stawiając telefon na stole praktycznie nie ma szans żeby się przewrócił. Zawiasy są silne i sztywne, a iPhone nie buja się na boki. Jest to wygodne rozwiązanie na stół, a nawet na mniej stabilne powierzchnie jak na przykład łóżko. Wiele razy zdarzyło mi się korzystać z podstawki do oglądania TikToków czy YouTube’a.

Speck ClickLock StandyGrip – iPhone jako kamera dla Mac’a

Kolejnym ciekawym zastosowaniem tej z pozoru prostej podstawki jest możliwość zaczepienia iPhone’a na MacBooku lub iMacu robiąc z niego dodatkową kamerę bardzo dobrej jakości, dzięki macOS-owej funkcji Continuity Camera.

iPhone jako web camera dla Mac’a z wykorzystaniem Speck ClickLock StandyGrip

Dodatkowo, producent w swojej ofercie ma uchwyt samochodowy ClickLock, który działa na tej samej zasadzie jak wyżej wymienione akcesoria.

Ale ile to wszystko kosztuje?

Poniżej podajemy ceny wszystkich recenzowanych przez nas produktów marki Speck. Naszym zdaniem akcesoria te zostały wycenione bardzo sprawiedliwie, mając na uwadze jakość ich wykonania oraz „feeling” płynący z ich użytkowania.

  • Etui Speck Presidio2 Pro ClickLock – Cena: 159 złotych | Kup tutaj
  • Etui Speck Presidio Perfect-Clear ClickLock – Cena: 159 złotych | Kup tutaj
  • Akcesorium Speck ClickLock StandyGrip – Cena: 99 złotych | Kup tutaj
  • Akcesorium Speck ClickLock Wallet – Cena: 99 złotych | Kup tutaj

Akcesoria firmy Speck do iPhone 15 Pro – warto?

Podsumowując recenzję dwóch modeli etui Speck, Presidio Perfect-Clear oraz Presidio2 Pro, można stwierdzić, że oba te produkty oferują pewną ochronę dla iPhone 15 Pro, zachowując jednocześnie estetykę i dodając funkcjonalności. Speck Presidio Perfect-Clear przyciąga uwagę przejrzystością, a dla fanów klasyki designowo sprawdzi się Presidio2 Pro.

Technologia ClickLock, przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności z MagSafe jest moim zdaniem powodem, dla którego warto rozważyć zakup etui firmy Speck. Dedykowane akcesoria przypadły mi do gustu i przydają się przy codziennych zastosowaniach.


Akcesoria do testów dostarczył nam sklep internetowy jablecznik.pl, w którym znajdziecie między innymi recenzowane przez nas etui i akcesoria.