Apple Vision Pro oficjalna premiera

Znamy datę oficjalnej premiery Apple Vision Pro

Firma Apple zaprezentowała swoje gogle rozszerzonej rzeczywistości – Vision Pro już podczas WWDC23, o czym wspominaliśmy już na naszym blogu. Początkowo mogli je zamówić i testować jedynie deweloperzy, którzy tworzą aplikacje specjalnie pod to urządzenie. Ten stan rzeczy się zmienia bowiem gigant z Cupertino właśnie wydał oficjalny komunikat prasowy.

Apple Vision Pro – przedsprzedaż, data premiery, kiedy w sprzedaży?

Apple informuje nas w swoim komunikacie na Apple Newsroom o tym, że przedsprzedaż innowacyjnego produktu rozpocznie się już 19 stycznia o godzinie 11 czasu polskiego. Odbędzie się ona naturalnie na Apple Online Store. Oficjalne wprowadzenie do sprzedaży w kanale online jak i fizycznych Apple Store oraz pierwsze wysyłki wystartują już dwa tygodnie później, czyli 2 lutego.

apple vision pro

Dostępność Apple Vision Pro – gdzie kupić?

Gogle AR firmy Apple będą dostępne za niecały miesiąc jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Na ten moment nie są znane dalsze plany rozszerzania dostępności nowych okularów AR o kolejne kraje. Prawdopodobnie wydarzy się to dopiero pod koniec 2024 roku.

Apple Vision Pro oficjalna premiera

Cena Apple Vision Pro – ile kosztują?

Vision Pro to innowacyjny produkt, który może na dobre odmienić rynek rozszerzonej rzeczywistości. Zainteresowani zapłacą za niego w dniu jego premiery 3.499 dolarów za wersję 256GB. To w przeliczeniu na złotówki daje nam niecałe 14 tysięcy złotych, jeszcze przed uwzględnieniem podatku. Do sprzedaży trafią również szkła korekcyjne firmy ZEISS (niezbędne dla osób z wadą wzroku) w cenie 99 dolarów. Koszt takowych na receptę to 149 dolarów.

Apple Vision Pro wygląd

„Apple Vision Pro to najbardziej zaawansowane urządzenie elektroniki użytkowej, jakie kiedykolwiek stworzono. Jego rewolucyjny i magiczny interfejs użytkownika na nowo zdefiniuje sposób, w jaki łączymy się, tworzymy i odkrywamy” – Tim Cook