Apple Vision Pro

Deweloperzy mogą już zamówić Apple Vision Pro

Apple podczas tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) zaprezentowało swoje gogle rozszerzonej rzeczywistości. Mowa oczywiście o Apple Vision Pro, na które nam – klientom przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Jednak od dziś mogą ubiegać się o zestaw deweloperski programiści, należący do programu Apple Developer.

Kto może już teraz skorzystać z Apple Vision Pro?

O gogle firmy z Cupertino starać się mogą deweloperzy zarejestrowani w Apple Developer Program, którzy chcą przetestować swoje aplikacje przed oficjalną premierą urządzenia.

Nie będzie to jednak takie łatwe, jak w przypadku Developer Kit Maca Mini z procesorem Apple Silicon. Należało bowiem wtedy zapłacić 500 dolarów, a pod koniec programu użytkownik musiał zwrócić komputer.

Jak zdobyć zestaw deweloperski gogli Vision Pro?

Aby mieć szansę na otrzymanie urządzenia testowego deweloper musi złożyć wniosek na stronie internetowej Apple. Należy w nim podać szczegółowe informacje na temat umiejętności programistycznych swojego zespołu i istniejących już aplikacji, a także zaakceptować warunki. Musimy również dokładnie określić, jaki projekt chcemy wprowadzić dla gogli Apple Vision Pro – czy będzie to nowa aplikacja, czy istniejąca już na iOS / macOS.

W kolejnym kroku należy poczekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Apple. Pierwszeństwo będą mieli kandydaci tworzący aplikacje, które wykorzystują funkcje i możliwości systemu visionOS. Niestety wygląda na to, że dostępność zestawów jest dosyć ograniczona, a pracownicy Apple będą rygorystycznie podchodzić do każdego wniosku.

Apple przypomina również, że urządzenie jest wypożyczane i należy je zwrócić. Deweloper musi przechowywać gogle w „prywatnym, bezpiecznym obszarze roboczym, do którego dostęp mają wyłącznie upoważnieni programiści z zespołu”. Gigant z Cupertino będzie regularnie sprawdzać osoby wypożyczające sprzęt i będą one musiały zwrócić zestaw deweloperski na żądanie.

Nie jest jeszcze wiadome, czy oprócz wypełnienia wniosku Apple pobierze opłatę za wypożyczenie zestawu.

Źródło: Apple, 9to5mac