WWDC23

Tak, to już dziś! Gdzie i kiedy można obejrzeć WWDC23?

Nadszedł czas wydarzenia oczekiwanego przez entuzjastów, programistów i fanów Apple. Mowa oczywiście o Worldwide Developers Conference 2023, a w skrócie WWDC23. Wydarzenie trwać będzie od 5 do 9 czerwca 2023 roku.

Kiedy rozpocznie się konferencja Apple – WWDC23?

Od 2020 roku firma Apple zmieniła format prowadzenia swoich konferencji z prowadzenia jej na żywo przed publicznością na gotowe wcześniej przygotowane nagrania. Event, w postaci niezmiennej od czasów pandemii, będzie nadawany już dzisiaj – w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku od godziny 19:00.

Osoby które zgłosiły wcześniej chęć udziału w oglądaniu konferencji na żywo w siedzibie Apple oraz otrzymały zaproszenie, mogą oglądać event na żywo, razem z innymi uczestnikami.

Sama konferencja to tylko jeden z elementów jakie przygotowało Apple podczas całego tygodnia trwania wydarzenia. W ciągu następnych 5 dni deweloperzy obecni na WWDC będą mieli okazję poznać najnowsze technologie Apple z bliska, porozmawiać z ekspertami na temat urządzeń, brać udział w sesjach, a także uczestniczyć w rozdaniu nagród Apple Design Awards.

WWDC23 Apple iOS iPadOS macOS graphic
fot. Apple

Gdzie oglądać konferencję Apple – WWDC23?

Live można obejrzeć na stronie Apple oraz na YouTubie. Transmisję możecie znaleźć także w aplikacji TV na iPhone, iPad, Mac czy Apple TV.

Live-stream z konferencji Apple – WWDC23 dostępny w serwisie YouTube

Jakie nowości zostaną zaprezentowane podczas WWDC23?

Nieoficjalnie mówi się, że ma być to jedna z dłuższych i jednocześnie jedna z ważniejszych konferencji WWDC w ostatnich latach. Firma z nadgryzionym jabłkiem ma na niej przedstawić dużo sprzętu. Między innymi Gogle AR/VR, nowego Maca Studio oraz nowego MacBooka Air z 15-calowym wyświetlaczem.

Niezmiennie od lat, na swojej czerwcowej konferencji firma pokaże również nowe systemy. W tym roku przypada premiera iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 oraz tvOS 17. Oprócz systemów na dostępne już sprzęty, ma się pojawić również nowy „xrOS”, który według przecieków ma kontrolować nowe Gogle VR.

Zapraszamy na naszego Twittera i #HAWevent, na którym w czasie rzeczywistym będziemy prowadzić relację z WWDC. Zachęcamy również do przeglądania naszej strony, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami
i systemami zaprezentowanymi na konferencji Apple.