Wiemy coraz więcej o nowym VR od Apple

Od dłuższego czasu chodzą słuchy, że Apple ma specjalny zespół pracowników zajmujących się wyłącznie wirtualną rzeczywistością. Coraz więcej znaków wskazuje, że na czerwcowej konferencji WWDC poznamy pierwsze oficjalne szczegóły dotyczące projektu nad którym Apple miało bardzo długo pracować – chodzi o zestaw gogli VR.

Nowy system będzie się nazywał xrOS

W Nowej Zelandii został zarejestrowany znak towarowy „xrOS” (skrót od „extended reality”) i wszystko wskazuje na to, że zrobiła to właśnie firma Apple. Nazwa oprogramowania zgadza się z tą, jaka została przedstawiona rok temu przez Bloomberg.

Projekt gogli AR/VR od Apple był wielokrotnie opóźniany i przesuwany. W rezultacie premiera która rzekomo miała odbyć się rok temu została przesunięta na 2023 rok. Już 5 czerwca firma rozwieje nasze wątpliwości. Premiera nowych „pro” aplikacji na iPada może sugerować, że Apple zostawiło najważniejsze rzeczy, takie jak nowe gogle, właśnie na konferencję WWDC.

fot. MacRumors

Nowy sprzęt Apple będzie wyposażony w dwa ekrany 4K w technologii OLED oraz dużą ilość czujników i kamer, żeby poprawnie przechwycać i naśladować ruchy użytkownika, który za pomocą ręki będzie mógł sterować wbudowanym systemem. Ma powstać również dedykowany sklep z aplikacjami specjalnie dla gogli VR. Pośród dostępnych apek, większość ma być przeznaczona do grania, oglądania wideo oraz spotkań online.

Produkt, który ma być zaprezentowany na czerwcowym WWDC nie będzie tani. Przewidywana cena gogli Apple będzie wynosić około 3000 dolarów. Taka stawka w przypadku producenta z logo nadgryzionego jabłka wcale nie dziwi – sprzęt bowiem ma mieć najnowocześniejsze, najlepszej jakości technologie oraz ma być wykonany bardzo solidnie, jak większość sprzętów Apple.

Źródło: MacRumors