HomePod Mini

HomePod Mini dostępny w kolejnych krajach

Od premiery mniejszego smart-głośnika firmy Apple minęły już ponad dwa lata. Przez ten czas gigant
z Cupertino sukcesywnie zwiększał dostępność swojego urządzenia w kolejnych krajach, a nawet uaktualnił gamę kolorów o kolejne trzy – niebieski, żółty i pomarańczowy.

Apple podjęło kolejne kroki w celu popularyzacji własnego audio – w dzisiejszej notce prasowej informuje o wprowadzeniu swojego głośnika na kolejne rynki. HomePod Mini pojawi się 13 grudnia w Norwegii, Szwecji i Finlandii – czyli krajach, które otrzymały wsparcie dla Siri w lipcu tego roku. Urządzenie zostało wycenione na 109 euro lub 1.249 koron szwedzkich/norweskich. 19 grudnia natomiast głośnik zawita do sklepów w Afryce Południowej. Tam niestety cena zależy od sprzedawcy, gdyż na próżno szukać w tych rejonach Apple Store.

Apple poinformowało również, że na przyszły rok planuje dalszą ekspansję swojego małego inteligentnego głośnika na nowe rynki i na wiosnę 2023r. w sklepach spodziewać się ich mogą Duńczycy.

Jak widać, Tim Cook ze swoją załogą na ten moment nie planuje wypuszczać nowej generacji HomePoda Mini. Apple woli skupić się na poszerzaniu dostępności obecnej generacji głośnika w kolejnych krajach. Niestety, dopóki Siri nie przemówi po Polsku my w dalszym ciągu możemy obejść się smakiem…

Źródło: Apple Newsroom, MacRumors

Maksymilian Pływaczyk