Apple nas zauważyło – powstał oficjalny kanał Apple Polska na YouTube

Jeszcze w grudniu 2022 roku pisaliśmy o wprowadzeniu przez Apple samodzielnych napraw sprzętów w Polsce. Tym razem Apple znowu nasz kraj „zauważyło”. Zupełnym przypadkiem odkryliśmy dziś nowo powstały kanał Apple Polska w serwisie YouTube.

Został on założony 9 lutego, najprawdopodobniej przez polski dział marketingu. Jednak dopiero dziś, czyli 14 marca 2023 roku wrzucono na niego pierwsze materiały. Każdy z filmów ma polskie napisy.

Dlaczego twierdzimy, że kanał jest oficjalny?

W przeszłości istniał już jeden domniemany polski kanał Apple na YouTube, jednak oczywiście nie był on oficjalny. Jeden z naszych redaktorów – Maciek postanowił wtedy osobiście zbadać temat u źródła, co możecie zobaczyć tutaj:

Udowodnimy więc, że ten jest w 100% autentyczny i stworzony przez osoby odpowiedzialne za marketing w firmie z Cupertino.

Po pierwsze i najważniejsze – na głównym koncie Apple na YouTube w sekcji Featured Channels,
czyli polecanych kanałach, jest wymieniony wyżej wspomniany profil.

Po drugie – w opisie pod każdym z filmów dział marketingu Apple wita się z nami i zaznacza, że jest to oficjalny kanał. Oczywiście ten punkt traktujcie z przymrużeniem oka ;-).

Ponadto w kilku miejscach na kanale, najczęściej w opisach pod filmami występują odnośniki, tzw. short-linki do konkretnych miejsc na stronie Apple. Zwykły „Kowalski” nie może utworzyć takich linków.

Co znajduje się na kanale?

Na kanale obecnie znajdują się reklamy iPhonów, MacBooków, iPadów, słuchawek AirPods oraz Apple Watch. Większość z nich to amerykańskie oryginały z polską transkrypcją, jednak materiał o AirPods jest w pełni przetłumaczony na język polski.

Podobnie sytuacja ma się z filmem na temat prywatności na iPhonie, jednak dialog prowadzony jest w języku angielskim.

Istnieje spora szansa, że w przyszłości na tym kanale pojawi się więcej materiałów w pełni po polsku. Tworzenie regionalnych kanałów na YouTube to szerokie możliwości promowania swoich usług, czy nawet produkcji z Apple TV+ poprzez świetne trailery.

Czy powstanie oficjalnego kanału Apple w serwisie YouTube może oznaczać, że firma z logiem nadgryzionego jabłka szykuje się do otwarcia w naszym kraju Apple Store lub wprowadzenia asystenta Siri po polsku? Na razie tego nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości poznamy odpowiedź na to pytanie.