Apple poszerzy swoją gamę smart głośników – HomePod z 7-calowym ekranem już w 2024 roku?

Niecałe dwa miesiące temu pisaliśmy o nowej generacji HomePoda – smart głośnika firmy Apple wprowadzonego niemal 5 lat po premierze poprzedniego modelu. Pod koniec 2020 roku firma z nadgryzionym jabłkiem zaprezentowała HomePoda Mini – mały smart głośnik, wyposażony w nowy procesor, brzmiący naprawdę świetnie jak na swój rozmiar. Czy nadszedł czas na kolejny produkt w linii inteligentnych głośników od Apple?

Źródło: AppleTrack

Według analityka Ming-Chi Kuo Apple zaprezentuje produkt, który do złudzenia przypomina mi Google Nest Hub, czy Echo Show. Konkurencja od lat tworzy głośniki wyposażone w smart asystentów oraz ekran pozwalający na podglądanie godziny, pogody, kontrolowanie akcesoriów inteligentnego domu, przełączanie muzyki wyświetlanie wyników wyszukiwania i wiele innych funkcji.

Czy smart głośniki potrzebują ekranów?

Aktualne głośniki Apple – HomePod oraz HomePod Mini – wyposażone są w diody LED na górze urządzenia, które ujawniają swoją aktywność kiedy używamy Siri, albo podczas słuchania muzyki. Poza tym, górna warstwa HomePoda nie spełnia żadnych innych funkcji.

Źródło: 9to5mac

Trudno powiedzieć jak będzie wyglądać nowy smart głośnik Apple. Niektórzy twierdzą, że ekran umieszczony będzie na górze, a cały interfejs będzie opierać się na „ruchu okrężnym”. Pojawiły się również rendery głośnika bardzo przypominającego produkty konkurencji. Niewątpliwie takie rozwiązanie może ułatwić korzystanie z całego urządzenia, a także zachęcić klientów do zakupu bardziej funkcjonalnego sprzętu niż sam głośnik.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nowego HomePoda z ekranem od Apple. Data jego wydania przewidywana jest na początek 2024 roku. Czy przewidywania się sprawdzą – okaże się w przyszłości.

Źródło: 9to5mac, AppleTrack