HomePod usłyszy twój alarm przeciwpożarowy

Smart głośnik Apple od teraz jest w stanie powiadomić o pożarze. Co ciekawe żaden z modeli HomePod’ów nie jest wyposażony w czujnik dymu. Zatem skąd głośnik będzie wiedział o tym, że się u nas pali?

Niestety, abyśmy zostali ostrzeżeni o możliwym pożarze, sam HomePod nie wystarczy. Konieczne będzie wyposażenie się w czujnik dymu. Dobra wiadomość jest taka, że nie będzie potrzebny żaden specjalistyczny czujnik – wystarczy jedynie najprostsza jego wersja, bez technologii smart.

HomePod 2. Generacji

Głośnik jest w stanie wykryć charakterystyczny dźwięk wydawany przez takie urządzenie, a następnie wysłać powiadomienie na naszego iPhone’a. Po kliknięciu w taką informację na telefonie będzie można posłuchać dźwięku odbieranego przez mikrofon HomePoda. Jeśli faktycznie usłyszymy ogień, będziemy mieli pewność, że to nie fałszywy alarm.

Funkcja dostępna jest na wszystkie modele HomePod’ów. Zarówno na pierwszą i drugą „dużą” generację jak i na HomePoda mini. Mimo udostępnienia tej funkcji przez Apple, użytkownicy nadal nie widzą opcji jej włączenia w aplikacji „Home”. Według Apple, wykrywanie dźwięków będzie dostępne jedynie w ulepszonej architekturze Home dostępnej w ramach aktualizacji.