Czy warto zainstalować betę iOS 17?

Po wczorajszej konferencji firmy Apple jesteśmy zasypywani pytaniami dotyczącymi wydajności i działania systemu iOS 17. Po konferencji Apple, około godziny 22:00 opublikowana została beta tego systemu, a niewiele później udało nam się ją zainstalować na naszych telefonach. Mamy już pierwsze wnioski.

Wydajność

Ku naszemu zaskoczeniu system iOS 17 działa naprawdę sprawnie. Mamy nawet wrażenie, że niektóre animacje są szybsze, a aplikacje bardziej responsywne. Usprawniona aplikacja Wiadomości ma nieco drobnych błędów. Czasami potrafią przeskoczyć elementy interfejsu, a klawiatura potrafi przysłonić otwarte wiadomości, natomiast dzieje się to sporadycznie i są to „bugi” łatwe do przeskoczenia.

Nie znaleźliśmy także żadnych krytycznych błędów – połączenia telefoniczne działają, internet LTE oraz 5G również. Pojawiły się natomiast doniesienia od użytkowników sieci Plus oraz Orange o niedziałających SMS-ach. Jeśli zatem wysyłacie dużo „zielonych dymków”, weźcie pod uwagę, że może wam się nie udać skomunikować zwykłym SMSem. Dodam, że u mnie problem między tymi dwoma sieciami nie występuje.

Bateria w iOS 17

Mamy wstępne wnioski dotyczące czasu pracy na baterii. Po kilku godzinach od odłączenia od ładowarki bateria wydaje się rozładowywać w podobnym czasie jak na poprzednim, stabilnym iOS 16. Nie zauważyliśmy nadmiernego nagrzewania się telefonu zarówno w trybie „standby” jak i podczas użytkowania.

Pełną opinię na temat czasu pracy na baterii będziemy mogli jednak wydać dopiero po co najmniej kilku dniach użytkowania naszych telefonów z systemem iOS 17.

Instalować iOS 17 czy nie?

Nowe funkcje i zmiany w deweloperskiej becie systemu iOS 17 na pewno będą kusić do jak najszybszej instalacji tego systemu. Przed instalacją jednak lepiej się bardzo dobrze zastanowić. Nie wolno zapominać,
że jest to system w wersji beta, w związku z tym mogą pojawić się niespodziewane błędy, nawet jeśli
w tym momencie ich nie widać.

Nie zalecamy instalowania bety iOS 17 na swoim głównym iPhonie, którego używacie na codzień. Systemy w wersji beta mogą powodować szybsze rozładowywanie baterii lub niestabilność urządzenia.
Jeśli jednak zdecydujecie się na taki krok, koniecznie pamiętajcie o zrobieniu kopii zapasowej przed instalacją bety, a następnie przeczytajcie nasz artykuł o tym, jak zainstalować nowy system ZA DARMO!.