Nowy Pasek Pride do Apple Watch już niedługo w sprzedaży

Firma Apple zaprezentowała nowy pasek w edycji Pride. Na nowej opasce silikonowej na białym tle nadrukowane zostały kolorowe wzory w kształcie przypominającym przecinki. Wraz z nowym paskiem, w nowym systemie watchOS 9.5 pojawi się tarcza „Pride Celebration” w takim samym wzorze jak ten na silikonie.

Źródło: Apple

Oprócz nowej tarczy na watchOS, na iPhone’ach z iOS 16.5 również ustawimy nową tapetę Pride. Systemy już są dostępne w wersji beta, a dla wszystkich użytkowników będą do pobrania w przyszłym tygodniu.

Kolejny z wielu edycji

Apple od wielu lat pokazuje swoje wsparcie dla działań na rzecz ochrony i propagowania równości społeczności LGBTQ+ na świecie. Z tego powodu też firma regularnie wydaje nowe wersje pasków i tarcz na Apple Watch’a oraz tapet na iPhone’a.

Paski do Apple Watch (2016-2020), źródło: Basicappleguy

Nowy pasek dostępny będzie do kupienia na stronie Apple już 23 maja w cenie 249zł. W sklepach stacjonarnych powinien się natomiast pojawić dzień później. Nowy pasek w wersjach 41mm i 45mm będzie kompatybilny ze wszystkimi zegarkami Apple Watch w odpowiednich wersjach rozmiaru koperty.

Źródło: Apple