Apple udostępnia Tap to Pay w Australii

Tap to Pay to usługa umożliwiająca małym sklepom i handlarzom na używanie własnego iPhone’a jako terminala. W lutym ubiegłego roku firma zapowiedziała wprowadzenie tej technologii w USA, natomiast w kwietniu tego roku usługa rozszerzyła się na Taiwan. Dziś kolejny kraj otrzymał wsparcie Tap to Pay.

Dla mniejszych sklepikarzy

Usługa Tap to Pay to przede wszystkim duże ułatwienie dla mniejszych miejsc sprzedaży. Zwykle, w celu akceptacji płatności kartą, przedsiębiorstwa, niezależnie od swojej wielkości, musiały zamawiać i obsługiwać terminale płatnicze. Tap to Pay od Apple umożliwia akceptowanie płatności zbliżeniowych bezpośrednio z poziomu iPhone’a sprzedawcy.

Aby poprawnie przyjmować płatności kartą wystarczy pobrać dedykowaną aplikację na iPhone’a Xs lub nowszego z systemem iOS 16.4 lub nowszym. Niewątpliwie tak proste i wygodne przyjmowanie bezpiecznych płatności znacząco ułatwi sprzedawcom przyjmowanie płatności kartą, która w większości miejsc jest już standardem.

fot. Apple

Od dzisiaj, platformy Westpac oraz Tyro Payments jako pierwsze w Australii będą wspierać usługę Tap to Pay. W przyszłych miesiącach wsparcie poszerzy się o ANZ Wordline Payment Solutions, Stripe, Till Payments oraz Zeller. Apple deklaruje również, że każda firma spełniająca wymagania technologiczne może wprowadzić usługę na swojej platformie.

Klienci będą mogli dokonywać płatności używając kart wydanych przez między innymi MasterCard, Visa oraz AMEX, a usługa niedługo również zacznie być używana w australijskich Apple Store’ach.

Źródło: Apple