Apple prezentuje nowe MacBook Pro 14″ i 16″ z procesorem M3

Wszystko o czym pisaliśmy sprawdziło się. Apple zaprezentowało nowe MacBook Pro z procesorami Apple M3. Jakie zmiany wprowadzają i ile kosztują? O tym w dalszej części artykułu.

MacBook Pro 14″ i 16″ z procesorem Apple M3 (Pro / Max) – co nowego?

Podczas swojego wydarzenia „Scary fast” firma Apple zaprezentowała dwa nowe modele MacBooka Pro o przekątnej 14 cali oraz 16-calowego MacBooka Pro. Zewnętrzny aspekt obu urządzeń nie uległ drastycznym zmianom. Design w dalszym ciągu jest ten sam dobrze nam znany od modelu M1 Pro.

Wprowadzono jednak nową wersję kolorystyczną nowych komputerów z nadgryzionym jabłkiem. Gwiezdna czerń (bo tak nazywa się nowy kolor) wygląda zjawiskowo. Co istotne, materiał jest dużo mniej podatny na „palcowanie”. Wersja „Midnight” w MacBookach Air M2 może się więc chować. Warto jednak pamiętać, że wybór tego koloru jest dostępny jedynie dla modeli z procesorami M3 Pro / M3 Max. Bowiem MacBook Pro pojawił się również w trzeciej odsłonie…

apple macbook pro space black

Gigant z Cupertino wycofuje 13-calowego MacBooka Pro ze swojej oferty i zastępuje go MacBookiem Pro 14″ z procesorem Apple M3. Oprócz niższej wydajności względem braci z Apple M3 Pro i Max, tańszy z MacBooków Pro jest również pozbawiony jednego portu USB-C. Dodatkowo, żaden z portów nie obsługuje technologii Thunderbolt 4.

Wyświetlacz we wszystkich trzech modelach to dobrze wszystkim znany Liquid Retina XDR o odświeżaniu 120Hz. Jest jednak o 20% jaśniejszy względem swoich poprzedników. Osiąga on 1 000 nitów stałej jasności i 1 600 nitów w jasności szczytowej dla treści HDR. Jeśli chodzi o baterię pozwala ona na pracę do 22 godzin, co jest oszałamiającym wynikiem.

apple macbook pro liquid retina xdr

Apple zapewnia, że nowy 14-calowy MacBook Pro jest aż o 60 procent szybszy niż MacBook Pro 13″ z procesorem M1. Dla użytkowników poszukujących większej wydajności, modele M3 Pro o przekątnej 14 cali i 16 cali są nawet o 40 procent szybsze niż model 16 cali z procesorem M1 Pro.

Polskie ceny nowych MacBook Pro M3

Ceny za podstawowe konfiguracje wszystkich trzech komputerów od Apple prezentują się następująco:

  • MacBook Pro 14-calowy z procesorem Apple M3 – 8CPU/10GPU, 8GB/512GB – 8.999 złotych.
  • MacBook Pro 14″ Apple M3 Pro 11CPU/14GPU, 18GB/512GB SSD – 11.499 złotych.
  • MacBook Pro 16″ M3 Pro – 13.999 złotych.

Nowe MacBook Pro można już zamawiać na stronie Apple Store lub u ulubionego autoryzowanego sprzedawcy.