Największa aktualizacja od 8 lat! Co zmieniło się w watchOS 10?

Systemem którego na prezentacji WWDC 2023 nie mogło zabraknąć jest watchOS 10. Zgodnie z przewidywaniami, nowy watchOS jest aktualizacją większą niż kilka poprzednich. Właściciele smart zegarków firmy Apple mogą liczyć między innymi na zmiany w kwestii łatwiejszego poruszania się po interfejsie aplikacji. Nie zabrakło także zupełnie nowych tarcz.

Widżety w watchOS 10

Największą i w moim odczuciu najważniejszą zmianą w watchOS 10 są nowo wprowadzone widżety. Po tym jak firma z nadgryzionym jabłkiem po raz pierwszy wprowadziła je do systemu iOS, przyszedł najwyższy czas na przeniesienie tej funkcji do zegarków. Aby je wyświetlić wystarczy przesunąć Digital Crown w górę. W ten sposób można podejrzeć na przykład ustawiony wcześniej minutnik, zerknąć na obecną pogodę i wiele innych.

Apple, w końcu odświeżyło większość aplikacji, które były nieruszone od pierwszej wersji systemu watchOS. Zupełnie nowa aplikacja pogoda, kompletnie zmieniony fitness, nowe widoki treningów. Zmieniło się naprawdę sporo.

Tarcze w watchOS 10

W końcu doczekaliśmy się również kilku nowych tarcz. Ciekawym dodatkiem jest zegar z postacią z kreskówek – Snoopy’m, który animuje się w zależności od otaczającej pogody bądź naszego ruchu. Zmieniono również ekran kontrolowania muzyki odtwarzanej z iPhone’a.

Kompatybilność

Tutaj Apple ma dla nas bardzo dobre informacje. Wszystkie urządzenia na których można było zainstalować watchOS 9, będą wspierać również najnowszy, zaprezentowany na WWDC system. To znaczy, że każdy posiadacz Apple Watcha Series 4 lub nowszego będzie mógł go zainstalować.

System zostanie upubliczniony we wrześniu, beta publiczna pojawi się w lipcu, natomiast deweloperzy będą mogli przetestować nowy system już dziś. Po zakończeniu konferencji będziemy dla was testować wszystkie nowe systemy i raportować każde nowe zauważone zmiany, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony, aby być na bieżąco.